14.2 C
Pristina
Friday, March 31, 2023

Kryhen takimet në Ohër

- Advertisement -

Rekomandime

Pas më shumë se 9 orë negociata, Bashkimi Evropian ka njoftuar se ka përfunduar takimi trilateral në Ohër.

Shefi i diplomacisë së jashtme të BE’së, Joseph Borrell pritet të dalë në konferencë pas pak.

- Advertisement -

Kjo u bë e ditur nga zëdhënësi i BE’së, Peter Stano, përmes një cicërime në Twitter.

Takimet e para ishin bilaterale mes ndërmjetësve dhe fillimisht Vuciqit e më pas Kurtit dhe kanë nisur pak pas orës 10 në mëngjes.

- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -

Të fundit