fbpx
9.8 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Kryeministri Kurti lë anash hallet e mëdha, merret me Counter Strike

Ekipi kosovar në videolojën CS:Go, Bad News Eagles ka filluar me fitore bindëse turneun e madh “Major” që po mbahet në Rio de Janeiro.

- Advertisement -

Kësaj fitore i është gëzuar kryeministri i vendit Albin Kurti. Duke lënë anash temat aktuale në vend e sidomos zhgënjimin që ua ka dhënë Shteteve të Bashkuara të Amerikës me vendimin për Targat, Kurti gjen kohë te merret me Counter Strike.

Kurti i ka uruar djemtë për fitoren dhe suksesin e arritur.

“Bad News Eagles, ama Bad News vetem pèr kundèrshtaret. Pas suksesit ne Majorin e fundit ne Antëerp dhe kualifikimit tani nè Rio de Janiero, sot filluan garèn e tyre tè parè, ku shkèlqyen me fitore 16:3, ndaj ekipit brazilian 00Nation. Suksese nè garèn tjetèr sonte!”, ka shkruar ai në Instagram.

- Advertisement -

BNE-ja mposhti të hënën ekipin brazilian “00Nation” me rezultat 16:3.

Përballja u luajt në hartën “Vertigo”.

Për BNE-në është paraqitja e dytë në një Major. U paraqit më herët edhe në Atëerp këtë vit.

- Advertisement -

Fituesi i turneut merr 500 mijë dollarë.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -