29.8 C
Pristina
Wednesday, August 17, 2022
- Advertisement -

Kryeimami i Podujevës: Nëse unë shkoj me vajzën e gruan time në deti, nuk është çështje e jotja

I ftuar në emisionin e verës kryeimami i komunës së Podujevës, Bekim Jashari ka diskutuar tema të ndryshme.

Një ndër to është edhe tema e dasmave dhe shkuarja për pushime në det.

- Advertisement -

Pasi në këtë periudhë të vitit organizimi i dasmave është më i madh, krye-imami tregon se është haram të shkohet në ahengje të tilla.

“Unë marrë pjesë në dasma, qe besa kur ka edhe ndonjë këngë të bukur mund t’i bashkohem këngëtarit”, tha krye-imami nga Podujeva.

Gjithashtu, ka komentuar edhe për pushimet në det, si temë zakonisht e diskutuar edhe nga kolegët e tij.

- Advertisement -

“Është çështje personale, nëse unë shkoj me vajzën e gruan time në deti, nuk është çështje e jotja”, tha krye-imami. Për më shumë ndiqeni videon më poshtë.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -