17.1 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Kryediplomati turk, Mevlüt Çavuşoğlu sot viziton Kosovën

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, sot do ta vizitojë Kosovën.

Çavuşoğlu, në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, do të pritet nga homologia e tij kosovare, Donika Gërvalla.

Ministri turk pritet të aterojë në Kosovë, rreth orës 17:30.

Kujtojmë se Gërvalla dhe Çavuşoğlu, dje kanë marrë pjesë në Forumin për Dialog në Prespë.

Të fundit
Lajme të lidhura