-6.5 C
Pristina
20 Janar, 2021 - 01:15

Kroacia goditet përsëri nga një tërmet i fuqishëm prej 5.3 shkallësh

Kroacia goditet përsëri nga një tërmet i fuqishëm prej 5.3 shkallësh

Një tërmet i fuqishëm prej 5.3 shkallësh ka goditur Kroacinë para pak minutash, shkruan Express.

Tërmeti është shënuar në faqen zyrtare të EMSC, duke thënë se goditja ka ndodhur 48 kilometra në jug-lindje të Zagrebit.

Kroacia është goditur nga dy tërmete të tjera të fuqishme para pak ditësh, ku si pasojë ka pasur vdekje, dhjetra të lënduar dhe dëme të mëdha materiale.

Të fundit

Të tjera nga rubrika