22.7 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 15:05

Kosovari shkon me Golf 4 në Zvicër, filmohet nga shqiptarët në Zurich

Një qytetar i ka befasuar mërgimtarët në Zvicër, pasi që ai ka shkuar atje nga Kosova me veturën e tij Golf 4.

Këtë vit mërgimtarët janë të paktë në numër që po vijnë në Kosovë, nga shtetet perëndimore. Pandemia koronavirus ka bërë që ata të mos vijnë, pasi që po detyrohen të karantinohen dy javë, pas kthimit nga pushimet në Kosovë.

E pasi që mërgimtarët nuk po vijnë, një qytetar nga Kosova i ka befasuar ata duke shkuar në Zvicër me veturën e tij Golf 4.

Një mërgimtarë i cili e ka parë rrugëve të Zvicrës kosovarin me tabela KS, ka publikuar një video në grupin ‘Marakli t’kerreve’.

Video besohet se është bërë në kantonin e Zurichit.

Raste si kjo janë të pakta, pasi që mungesa e vizave ka bërë që kosovarët të mos mund të shkojnë lirshëm në shtetet perëndimore.

Ndërsa e bukura e rastit të djeshëm, ishte se kosovari ka shkuar me veturë Golf 4, veturë jo fort komode për rrugë të largëta pasi që edhe është e vjetër si model.

Të fundit

62 raste të reja me covid-19, vijnë nga këto komuna

85 TË SHËRUAR DHE 62 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Alarmi për shpërthim në kullën “Eiffel”, gazetari dëshmitar: Një burrë bërtiti ”Allahu Ekber”

Një gazetar dëshmitar ka rrëfyer nga vendi i ngjarjes se çfarë po ndodhte në Paris, ndonëse Policia kishte ngritur alarmin për bo.mbë dhe kishte...

Meteorologu grek jep alarmin: Të shtunën kulmi, çfarë e pret Shqipërinë

Shqipëria është përfshirë nga reshje dhe moti me vranësira thuajse në të gjithë territorin, ndërsa gjatë ditës së sotme u vunë re përmbytje sporadike...

Kush është John Jovanoviqi? Drejtori i zyrës që u hap me “aminin” e Trumpit, në Serbi!

Marrëveshja e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë ka nisur të sjellë frytet e para në Serbi. Dje edhe zyrtarisht është nënshkruar hapja e...

Të tjera nga rubrika

62 raste të reja me covid-19, vijnë nga këto komuna

85 TË SHËRUAR DHE 62 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën...

Alarmi për shpërthim në kullën “Eiffel”, gazetari dëshmitar: Një burrë bërtiti ”Allahu Ekber”

Një gazetar dëshmitar ka rrëfyer nga vendi i ngjarjes se çfarë po ndodhte në Paris, ndonëse Policia kishte ngritur alarmin për bo.mbë dhe kishte...

Meteorologu grek jep alarmin: Të shtunën kulmi, çfarë e pret Shqipërinë

Shqipëria është përfshirë nga reshje dhe moti me vranësira thuajse në të gjithë territorin, ndërsa gjatë ditës së sotme u vunë re përmbytje sporadike...

Kush është John Jovanoviqi? Drejtori i zyrës që u hap me “aminin” e Trumpit, në Serbi!

Marrëveshja e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë ka nisur të sjellë frytet e para në Serbi. Dje edhe zyrtarisht është nënshkruar hapja e...