11.6 C
Pristina
Friday, September 30, 2022
- Advertisement -

Kosova fiton medalje në kampionatin Ballkanik për xhudo

Sporti i xhudos pa vazhdon ti sjell medalje shtetit të Kosovës.

Së fundi këtë e ka bërë Enise Zijade, e cila fitoi medalje në Ballkanikun për fëmijë U15, shkruan IndeksOnline.

- Advertisement -

Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i njohur kosavar i xhudos, Driton Kuka.

Njoftimi i plotë:

Enise Zijade fitoj medalje në Ballkanikun për fëmijë U15!Një grup fëmijësh morën pjesë në garën e mbajtur në Greqi dhe luftuan mirë për të treguar se Kosova ka të ardhme në xhudo.Për kurreshtarët një grup prej 20-30 fëmijë ne klubin e xhudos “ Ippon”po rriten afër Majlindes e Fatosit e unë po mundohem të ju tregoj rrugên drejt Kulminacionit.E me Projektin Kosova Judo Nation do grumbullojmë edhe të rinj tjerë në Qendrën Nacionale drejt rezultateve serioze për të rritur.Momentin që dikush nga asistent trenerët e mi ndërton medalje Elitare nga mosha e re deri te të rriturit atëher do dal në pension!Deri atëher po ju pres të punoni,gjithmonë duke ju udhëzuar drejt këtij rrugëtimi.

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -