23.4 C
Pristina
E hënë, 5 Qershor, 2023

“Kosova është Serbi, si nuk dini serbisht”, Shoferët kosovarë tallen e provokohen nga serbja në tubimin e Vucic në Beograd

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një video po qarkullon në internet ku siç duket shoferët kosovarë të kompanive që transportuan serbët e Kosovës për në Beograd tallen e provokohen nga një grua serbe që shkoi të ballafaqohej me ta qëllimisht, transmeton Gazeta Metro.

Gruaja serbe që nuk shihet në kuadër i gjen disa persona që janë ulur nën hijen e autobusit dhe qëllimisht u drejtohet me përshëndetje serbe “U ndihtë zoti” duke ua përsëritur

- Advertisement -

Burrat që nuk e kuptojnë si duket pasi që disa herësh e përsërisin me automatizëm qartë të bezdisur nga kjo grua serbe.

Ajo vazhdon me këtë qëndrim armiqësor duke i pyetur si nuk dinë serbisht me që janë nga ‘Kosova e Metohija’.

Njëri nga personat tenton të zbusë atë duke e pyetur atë në një serbishte të çaluar se nga është por gruaja serbe nuk kishte ardhur aty për muhabet por t’i provokojë.

“Kosova është Serbi. Rrnoftë Kosova tokë e Serbisë. Rrnoftë Car Llazari, Rrnoftë serbi Gjergj Kastrioti ” u thotë ajo personave aty.

- Advertisement -

Sot gjatë ditës është raportuar se disa kompani kosovare kanë transportuar serbë të Kosovës për në tubimin e Vucic. Në qytetin e Nish është raportuar për një incident mes një gazetari serb dhe shoferit të një kompanie kosovare të transportit.

- Advertisement -
- Advertisement -

Të fundit

Peci i reagon Hotit: Hera e fundit që polemizoj me një analfabet

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i është kundërpërgjigjur deputetit të LDK-së, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ministri...

Më shumë