13.7 C
Pristina
23 Shtator, 2020 - 01:53

Kosnett: Në kohë të vështira, arti dhe humori i Mikullovcit mbajtën gjallë shpirtin e Kosovës

Ambasadori amerikan në Kosovë Philip Kosnett ka bërë homazhe për aktorin e njohur Adem Mikullovci që ka ndërruar jetë dje.

Kosnett përmes një cicërime në Tëitter ka thënë se Adem Mikullovci e ka mbajtur gjallë shpirtin e kosovarëve edhe në kohërat më të vështira.

“Ne i bashkohemi gjithë Kosovës për ta vuajtur humbjen dhe nderuar jetën e aktorit, komedianit dhe politikanit Adem Mikullovci.

Në kohë të vështira, arti dhe humori i tij kanë mbajtur gjallë shpirtin e Kosovës. Kontributi i tij në kulturën, pavarësinë dhe karakterin e Kosovës do të lënë një trashëgimi të përhershme”.

Ky është postimi i tij i plotë:

We join all of #Kosovo in mourning the loss and celebrating the life of actor, comedian, politician Adem Mikullovci. In…

Gepostet von U.S. Embassy Pristina, Kosovo am Mittwoch, 16. September 2020

Të fundit

CIA paralajmëron Putinin: Ti dhe të fuqishmit tuaj…

Gazeta amerikane “Washington Post” shprehet në raportin e ri se CIA vlerësoi se presidenti rus dhe ndihmësit e tij ishin të njohur për ndërhyrjen...

Dje lojtare e shkëlqyer në Kosovë dhe rajon, sot pastruese!

Ish-futbollistja e shkëlqyer dhe ish-kapitenia e reprezentacionit të Maqedonisë në futboll për femra, Shyret Brahimi nga Çairi i Shkupit, anëtare e dikurshme e KFF...

Deklarohen nga Policia për vrasjen në Prizren: Sonte ishte hera e dytë që i dyshuari tentoi të vriste dikë

Nga Policia Rajonale në Prizren në një lidhje direkte kanë dhënë detaje lidhur me vdekjen e një të dyshuari gjatë shkëmbimit të zjarrit në...

“Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin”

Kurti për zgjedhjet: Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në DESKU të KTV-së është...

Të tjera nga rubrika

CIA paralajmëron Putinin: Ti dhe të fuqishmit tuaj…

Gazeta amerikane “Washington Post” shprehet në raportin e ri se CIA vlerësoi se presidenti rus dhe ndihmësit e tij ishin të njohur për ndërhyrjen...

Dje lojtare e shkëlqyer në Kosovë dhe rajon, sot pastruese!

Ish-futbollistja e shkëlqyer dhe ish-kapitenia e reprezentacionit të Maqedonisë në futboll për femra, Shyret Brahimi nga Çairi i Shkupit, anëtare e dikurshme e KFF...

Deklarohen nga Policia për vrasjen në Prizren: Sonte ishte hera e dytë që i dyshuari tentoi të vriste dikë

Nga Policia Rajonale në Prizren në një lidhje direkte kanë dhënë detaje lidhur me vdekjen e një të dyshuari gjatë shkëmbimit të zjarrit në...

“Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin”

Kurti për zgjedhjet: Do t’i marrim 50% bashkë me Vjosa Osmanin Kryetari i LVVV-së dhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në DESKU të KTV-së është...