16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Koha kur vjelen perimet, kilogrami i këtij speci shitet 23 mijë euro

Speci djegës i llojit “Çarapija” e cila vjen nga pjesa veriore e Perusë ka një kosto të lartë për t’u blerë dhe shërbehet vetëm në restorante luksoze.

- Advertisement -

Për t’u kultivuar ky lloj speci nevojitet një klimë e përshtatshme tropikale dhe lartësi e madhe mbidetare.

Kjo perime karakterizohet me një formë të vogël dhe është mjaft djegës.

Çmimi me të cilin mund ta gjeni një kilogram nga ky spec është 23 mijë euro.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -