25.7 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

“Koha kur e keni pasë Hashimin, Ramushin, Isën, Avdullahun me i ngreh për veshi ka kalu”/ Gjinovci, SHBA-së për Kurtin: Keni me qu në 70%

- Advertisement -

Analisti Rron Gjinovci e ka komentuar faktin që Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë shprehur të zhgënjyera me faktin që dje nuk kishte përparim në dialogun ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq.

- Advertisement -

Ai pyeti nëse SHBA është e zhgënjyer që Serbia nuk i ka vendosur sanksione Serbisë.

Gjinovci përmendi ish liderët që sipas tij, janë detyruar të nënshkruajnë marrëveshje skandaloze.

- Advertisement -

Postimi i plotë:

ShBA-ja e zhgënjyer që s’ka pasur arritje në dialog dje.

A është e zhgënjyer që Serbia hala s’i ka vnu sanksione Rusisë? Ka qenë kërkesë eksplicite e ShBA-së për Serbinë para do muajve.

- Advertisement -

A është e zhgënjyme me Serbinë për nxitjen e serbëve me dalë nga institucione, me dhanë dorëheqje e si rrjedhojë me shkelë marrëveshjen e 2013-ës ku gjysa e saj është për intergrimin e serbëve në institucione?

A është e zhgënjyme me Serbinë për dërgimin e policëve të vet në veri me qëllim rrehjen e KFOR-it me ç’rast janë gjymtu shumë ushtarë të tij?

Koha kur e keni pasë Hashimin, Ramushin, Isën, Avdullahun me i ngreh për veshi e me na shti në telashet që na keni shti me këto marrëveshje skandaloze të deritashme ka kalu, tash përballuni me realitetin e demokracisë. Vet e keni pru te 50.2% nga 25% sa ka qenë, e nëse vazhdoni kështu keni me çu te 70%.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -