7 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Koeficienti 105 euro, kaq do ta kenë pagën presidentja, kryeministri dhe kryeparIamentari

- Advertisement -

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka prezantuar koeficientin 105 euro për vitin 2022 të Ligjit të Pagave.

- Advertisement -

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e cila e ka koeficientin 18, do të marrë pagë 1 mijë e 890 euro.

Ndërkaq kryeministri Kurti do të ketë pagë 1 mijë e 785 euro.

- Advertisement -

Të njëjtën pagë do ta ketë edhe kryeparlamentari, Glauk Konjufca.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -