5.1 C
Pristina
25 Janar, 2021 - 04:49

Kjo është pozita e re e Grenellit

Pak para se të largohet nga zyra e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka gjetur një vend pune Richard Grenellit.

Grenell është emëruar si pjesëtar i Këshillit të Memorialit Amerikan të Holokaustit.

Gjatë mandatit të Trump, Grenell kishte pozita shumë më të rëndësishme.

Ai ka qenë ambassador i ShBA’së në Gjermani, ushtrues detyre i Drejtorit për Inteligjencë Kombëtare dhe i dërguar special i Presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë -Serbi

Të fundit

Të tjera nga rubrika

error: Përmbajtja mbrohet !!