22 C
Pristina
Tuesday, August 9, 2022

Kjo është paga e Vedat Muriqit në Mallorca

Edhe zyrtarisht, Vedat Muriqi i bashkuar Mallorcas në një transferim permanent.

SuImuesi i Kosovës pas largimit nga Lazio, është transferuar për dhjetë milionë euro te klubi spanjoll.

Kontrata e yllit prizrenas me Mallorcën është e vlefshme deri në verën e vitit 2027.

Me humbjen nga Gjeorgjia, Kosova zë vendin e 12-të në Kampionatin Evropian

“UltimaHora” tashmë ka zbuluar se Muriqi do ta ketë një pagë vjetore prej 4.3 milionë eurosh në vit te Mallorca.

Ish-futbollisti i Fenerbahçes e pati një gjysmë edicioni mjaft pozitiv në La Liga së fundmi si i huazuar, ku i realizoi pesë gola dhe i bëri tre asistime në 16 ndeshje.

Tash, “Pirati” synon ta vazhdojë këtë formë solide dhe të kontribuojë në sukseset e Mallorcas.

Të fundit
Lajme të lidhura