17.1 C
Pristina
Wednesday, June 29, 2022

Kjo është dhurata që e mori babai i Thaçit nga Edi Rama

Kryeministri shqiptar Edi Rama, ka qëndruar për vizitë në shtëpinë e ish presidentit Hashim Thaçi.

Ai është takuar me prindërit, gruan dhe djalin e tij.

Përpos familjes, të pranishëm kanë qenë edhe figura të PDK-së, Vlora Çitaku, Fadil Nura, Sami Lushtaku e të tjerë.

Gjatë vizitës Rama i ka dhuruar babait të ish presidentit Thaçi figurën e heroit Gjergj Kastrioti-Skënderu në bronz, ndërsa që ka marrë si dhuratë nga familja një flamur kombëtar.

Të fundit
Lajme të lidhura