16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Kinë: “Hëna” gjigante shkaktoi kaos në autostradë

Miliona njerëz në Kinë po përgatiteshin për Festivalin e Vjeshtës të kësaj jave dhe një atraksion i befasoi ata edhe para festivalit, raporton Time .

- Advertisement -

Video nga rrugët e Fuzhou tregon një kopje të hënës së Tokës që fryhet duke u rrotulluar në kryeqytetin e provincës juglindore Fujian.

Balona e hënës duhej të priste deri të enjten, por erërat e tajfunit Meranti prej 200 kilometrash në orë e hodhën atë në trafik të mërkurën, raporton CBS.

- Advertisement -

Stuhia shkaktoi dy vdekje në Kinë dhe Tajvan, por Hëna nuk shkaktoi asnjë dëm gjatë udhëtimit të saj nëpër Fuzhou.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -