11 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Kimete Berisha për Kurtin: As djalli nuk bën më zi, veç një krimineI verën e bën dimër dhe shtëpinë ta bën ujk

Opinionistja Kimete Berisha me anë të një postimi në Facebook ka bërë hiç më pak se 12 pyetje për kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Duke marrë parasysh zhvillimet e fundit me grevën e mësimdhënësve dhe konfliktin e SBASHK’ut me Qeverinë ajo fillon nga kjo pjesë.

Sipas Kimete Berishës as djalli nuk do të bënte më zi këtë çfarë është duke bërë Albin Kurti.

- Advertisement -

Ajo në mesin e këtyre pyetjeve fillimisht thotë pse të parit të ekzekutivit i konvenon të armiqësohet me krejt mësimdhënësit. Ndërsa, vazhdon me pyetjen tjetër edhe për personelin shëndetësor.

”Pse i pêlqen të armiqësohet me personelin shëndetësor?,” shkruan ajo.

Problem i madh kohëve të fundit është bërë edhe reduktimi i energjisë elektrike, edhe për këtë Kimete Berisha ka një pyetje.

- Advertisement -

”Pse i konvenon t’i lë shqiptarêt në terr!Për serbët nuk ka reduktime (as nuk e paguajnë rrymën as nuk ua ndalin)!Çfarë anti-shqiptari dhe çfarë psikooati duhet të jesh që në këtë kohe krizë të madhe ekonomike t’ua ndalosh pagat mësimdhënêsve. Plus ua ndalon pagat për muajin që shkoi, kur nuk ka pasur grevë!,” thotë ajo.

Postimi i plotë:

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -