8.1 C
Pristina
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -

Kimete Berisha- Arbërie Ngavcit: Je personi më i neveritshëm në Kosovë

Opinionistja, Kimete Berisha ka reaguar pas deklaratës së ministres së Arsimit, Arbërie Nagavci e cila morri si shembull grevat në Bullgari, Norvegji dhe Maqedoni të Veriut duke i krahasuar me ato të SBASHK’ut.

- Advertisement -

Ajo përmes një postimi në Facebook e cilëson naive ministren e Arsimit për faktin se si i lavdëron mësimdhënësit të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë në dëm të mësimdhënësve shqiptarë.

Berisha thotë se për momentin pas ministrit të Financave, Hekuran Murati ajo është personi më i neveritshëm në Kosovë.

”Duhet të jesh naive dhe armik i vetvetes t’i lavdërosh maqedonët e bullgarët në dëm të mësimdhënësve shqiptarë.
Përveç naive, momentalisht Arbërie Nagavci është personi më i neveritshëm në Kosovë, pas Hekuran Muratit, i cili duket se ka reflektuar pas sulmit me miell,” shkruan ajo. /gazetametro.net

- Advertisement -

Postimi i plotë:

Ministresha e Arsimit: ‘Më të mirë bullgarët se shqiptarët’!
Arbërie Nagavci:
‘Mësimdhënësit maqedon dhe bullgar janë më të mirë, më të ndershëm dhe më të sinqertë sesa mësimdhënësit shqiptarë –
sepse bullgarët e maqedonët e kanë ndërprerë grevën…kur u kanë thënë qeveritë e tyre.
– E mësimdhënësit shqiptarë kanë agjenda të tjera, kanë qëllime të errëta, e dinë ata se sa të ulta i kanë qëllimet – nuk e kanë për pare, se 50
Euro ua kemi dhënë’

Duhet të jesh naive dhe armik i vetvetes t’i lavdërosh maqedonët e bullgarët në dëm të mësimdhënësve shqiptarë.

- Advertisement -

Përveç naive, momentalisht Arbërie Nagavci është personi më i neveritshëm në Kosovë, pas Hekuran Muratit, i cili duket se ka reflektuar pas sulmit me miell.

P.S. Pse Arbërie Nagavci është ministre e arsimit?

Cilin test e ka kaluar…
Ishte mësuese – u bë ministre!

Qysh?

A s’është edhe kjo (si krejt të tjerët) analfabete funskionale?

Pse krejt mësimdhënëst janë ‘analfabet funksional’ sipas qeverisë Kurti, e Arbërie Nagavci s’është!

Qysh shpëtoi kjo pa u bërë analfabete!
Cilin libër e ka lexuar në jetë!

– ‘Meshkujt vijnë nga Marsi’?

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -