fbpx
-0.7 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Kiev: Tjetër suIm në Lindje, rusët u tërhoqën me humbje të mëdha

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Mediat italiane raportojnë për një tjetër sulm, i cili po zhvillohet në Bakhmut dhe Avdiivka, në pjesën lindore të Ukrainës midis forcave të armatosura të Kievit dhe atyre të Moskës.

Ky lajm u bë i ditur nga Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë së Ukrainës dhe sipas tyre agresorët rusë u zmbrapsën me humbje të konsiderueshme. Ushtria ukrainase shton se, si pjesë e përpjekjeve për të kapur të gjithë rajonin e Donetskut, ushtria ruse sulmoi “pavarësisht humbjeve të saj”.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Andi Bushati befason me deklaratën për Asociacionin: Me këtë do të thotë të përgatisësh një luftë të ardhshme!

Edhe analisti shqiptar, Andi Bushati është përfshirë në dikustimet lidhur me formimin e Asociacionit. Bushati përmes një postimin në Facebook...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -