15.7 C
Pristina
Wednesday, September 28, 2022
- Advertisement -

Këshilli Grevist arrin në Qeveri

Këshilli Grevist i BSPK-së ka arritur në Qeverinë e Kosovës.

- Advertisement -

Ata do të takohen me kryeministrin e vendit, Albin Kurti, njofton Klankosova.tv.

Kujtojmë se BSPK dhe SBASHK, që nga 25 gushti, kanë hyrë në grevë, duke kërkuar ndarje të 100 eurove për të gjithë punëtorët deri në hyrjen në fuqi të Ligjit për Paga.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -