fbpx
-0.3 C
Pristina
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Kerquki për tubimet e personaliteteve të UÇK-së nëpër oda: Përpjekje të dështuara qysh në start

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Gazetari Leonard Kerquki, përmes një shkrimi në Facebook, ka reaguar ndaj grumbullimeve të shpeshta të personaliteteve të UÇK-së nëpër oda.

Gjithçka nisi me një debat mes gazetarit Kerquki dhe kreut të NISMA-s, Fatmir Limaj, gjatë një interviste që ky i fundit pati në “Pressing” ditë më parë.

- Advertisement -

Kerquki kishte acaruar Limajn kur e pyeti se “çfarë shekulli po jetoni z.Limaj, pse duhet me qu mesazhe njerëzit e politikës nga ambiente të tilla(oda)?”

Kjo pyetje e irritoi Limajn, i cili tha se “nuk janë në kazino, e as në kafene”, por në odë.

Në një postim në Facebook, Kerquki ka thënë se ndonëse merita e tyre në luftë nuk vihet në pikëpyetje, ata duhet ta kuptojnë se “kanë kryer të tyren”.

“Pse vazhdoni me manipulu e mu rigrupu ne një përpjekje të dështuar qysh në start?” – ka pyetur Kerquki në fund të postimit.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Luftë për të jetuar, 70 orë nën rrënoja, shpëtohet vogëlushi në Turqi, përlot ekipin: Nesër kam shkollë

Historitë njerëzore që zbulohen pas tërmetit në Turqi sa herë që ekipet e shpëtimit arrijnë të nxjerrin një person...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -