8.1 C
Pristina
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -

Kërcënohet Trajkoviq, e publikon numrin dhe e përmend Radoiçiqin: Për shkak të deklaratës sime për të….

Kryetarja e Lëvizjes Europiane të Serbëve nga Kosova, Rada Trajkoviq thotë se u kërcënua në telefon, duke publikuar numrin në Twitter.

Trajkoviq ka shkruar se kërcënimi i erdhi për shkak se i kishte thënë disa fjalë për nënkryetarin e Listës Serbe, Milan Radoiçiq – i futur në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

- Advertisement -

“Sapo jam kërcënuar me telefon nga ky numër për shkak të deklaratës sime këtë mëngjes për Milan Radoiçiqin. Ora 15:28”, shkroi Trajkoviq.

Ajo e ka publikuar numrin dhe e ka përmendur presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, qeverinë dhe policinë serbe, pasi tha se “ngacmuesi qartësisht nuk fshihet pas këtij numri të telegonit”.

“I kërkoj autoriteteve të reagojnë”, shkroi Trajkoviq.

- Advertisement -

Në mëngjes në një intervistë për N1, Trajkoviq pyeti “kush është Radoiçiq”, duke thënë se ai nuk mund t’i mbrojë serbët.

“Ai është i ri, nuk ka shërbyer në ushtri, pak njerëz dinë diçka nga biografia e tij, nuk e di nëse di të mbajë armë, të bëjë një strategji”, ka thënë Trajkoviq.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -