fbpx
3.3 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

KEDS zë 164 konsumatorë duke e vjedhur energjinë elektrike për një javë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Planet dhe aksionet për kontrolle të keqpërdorimeve të ekipeve të Departamentit të Humbjeve në KEDS vazhdojnë të implementohen në tërë Kosovën në baza ditore.

Vetëm gjatë javës së kaluar në të gjitha distriktet dhe nën distriktet janë kryer 1976 kontrolle të konsumatorëve të energjisë elektrike, për të cilët dyshohej se po keqpërdorin rrymën. Prej tyre 164 u vërtetua se po e anashkalonin matjen e saktë të energjisë elektrike.

Keqpërdorimi i energjisë elektrike është i papranueshëm dhe i dënueshëm.

- Advertisement -

Rastet e tilla, ekipet e KEDS-it do t’i parashtrojnë për procedura të mëtutjeshme gjyqësore.

̈ ̈ ̈ℎ ̈. ̈ ̈ ̈ ̈ ℎ ̈ ̈: 0800 791 00, ̈ -, ̈ . ̈ .

̈ℎ ̈ ̈ ℎ̈̈ , ̈ !

: 0800 791 00

- Advertisement -

-: @-.

- Advertisement -

Të fundit

Loshi: Momenti ka ardhur, vetëm kjo gjë mund ta shpëtojë Kurtin nga Asociacioni, ose historia s’do ta faIë!

Ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Liri Loshi, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, mund të shpëtojë, vetëm nëse...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -