13.4 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Kardiologu i njohur jep lajmin e mirë, ‘SCOPUS’ njeh shtetin e Kosovës

Platforma e njohur shkencore “SCOPUS” ka njohur shtetin e Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur profesori Gani Bajraktari përmes një postimi në Facebook.

- Advertisement -

Bajraktari ka theksuar se pas 27 komunikimesh insistive (me-email) nga qershori i këtij viti, platforma e njohur shkencore “SCOPUS” ka njohur shtetin e Kosovës, pasi Universiteti i Prishtinës njihej si Universitet i Serbisë deri para pak ditësh.

Postimi i plotë:

SCOPUS njeh Kosoven

- Advertisement -

Ndihem i lumtur qe, pas 27 komunikimesh insistive (me-email) nga qershori i ketij viti, platforma e njohur shkencore SCOPUS njeh shtetin e Kosoves.

Universiteti I Prishtines njihej si Universitet i Serbise deri para pak ditesh!!! Nje kontribut i vogel shteteror per nje pune qe do te duhej ta benin nga viti 2008 e kendej udheheqesit e Ministrise se Arsimit dhe te Universitetit te Prishtines. ”Kush nuk i takon atdheut të vet, nuk i takon as njerëzimit” -Bruno Bjelinski.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -