19 C
Pristina
Wednesday, June 19, 2024

Kali del i gjallë nga rrënojat 21 ditë pas tërmetit në Turqi

- Advertisement -

Edhe pse jemi gati 1 muaj nga tërmetet vdekjeprurëse në Turqi, ku kanë humbur jetën më shumë se 50 mijë persona dhe u kthyen në rrënoja dhjetëra mijëra banesa, mrekullitë duket se nuk kanë përfunduar.

- Advertisement -

Së fundmi një video ku një kalë del i gjallë fiks 21 ditë nga tërmeti nga rrënojat është bërë viral në internet.

Në pamje shihet se në momentin e parë që kali zhbllokohet plotësisht del me shpejtësi nga rrënojat.

- Advertisement -

Nuk dihet nëse ai është zbuluar prej ditësh dhe është ushqyer nga banorët, apo ka qëndruar pa ushqim deri në momentin që është shpëtuar.

Video KËTU

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -