fbpx
4.2 C
Pristina
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Kajtazi: Vuçiq s’jep dorëheqje, po i manipuIon serbët

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Gazetari Vehbi Kajtazi ka komentuar raportimet se Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq e ka njoftuar partinë e tij për dorëheqje.

Kajtazi shkruan se Vuciq nuk do ta japë dorëheqje, por po i manipulon serbët se ka shumë presion për marrëveshje me Kosovën.

- Advertisement -

“Vuçiqi nuk jep doreheqje. Ai po i manipulon serbët se demek ka shumë presion për një “marrëveshje të keqe me Kosovën”. Në fakt kjo marrëveshje është shumë e mire për Serbinë. Fitojnë zajednicen dhe nuk e njohin Kosovën”, ka shkruar Kajtazi në Tëitter.

Sipas mediumit serb Pink, Vuçiq e ka informuar kryesinë e partisë për presionet e Perëndimit ndaj Serbisë në lidhje me Kosovën dhe menjëherë pas kësaj është larguar nga selia e partisë.

Pink raporton se Vuçiq “i dëgjoi të gjitha këto me durim dhe më pas tha se do të largohej nëse dikush mendonte se mund të bënte më mirë”.

- Advertisement -

Të fundit

“Kërkoi intervenimin e NATO-s më 1998 dhe e mendova si naiv”, ambasadori suedez rrëfen për takimin me Kurtin

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, në një intervistë për Tëvë1 ka rikthyer në vëmendje një takim që...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -