16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Kajtazi: Kurti sot po quhet hero që zbatoi marrëveshjen e nënshkruar nga Hashim Thaçi të cilit i thoshte tradhtar

Gazetari Vehbi Kajtazi ka folur lidhur me marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për dokumentet hyrëse-dalëse, e që mundëson lëvizjen e lirë me anë të dokumenteve të identifikimit ndërmjet dy shteteve.

- Advertisement -

Kajtazi përmes një cicërime në Twitter tha se kur është nënshkruar marrëveshja në Bruksel për lëvizje të lirë më 2011, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sa ishte në opozitë e quante ish-presidentin Hashim Thaçi tradhëtar.

Ndërsa, Kajtazi thotë sot Kurti po quhet hero, pasi arriti ta zbatojë atë marrëveshje.

“​Kur eshte nenshkru marrveshja ne 2011, Kurti e ka qujt Thaçin tradhetar. Sot qe Kurti arriti ta zbatoje ate, po quhet hero. Ne ditet e sotme, kriteret se kush eshte hero e kush tradhetar i cakton 45 perqindrshi i analfabeteve funksional, sic i quante Kurti gjysmen e popullesise”, deklaroi Kajtazi. 

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -