0.3 C
Pristina
20 Janar, 2021 - 20:18

Kajtazi i rekomandon PDK’së koalicion me Limajn: Pas Thaçit e Veselit, elektorati e do atë

Gazetari Vehbi Kajtazi i rekomanduar Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) që të bëj koalicion me Nisman Socialdemokrate.

Kjo pasi që sipas tij vetëm me Limajn, kjo parti mund të dal ndër partitë e para fituese në zgjedhjet që pritet të mbahen së shpejti, shkruan Gazeta Express.

Mundesia e vetme qe PDK me u duk në keto zgjedhje eshte koalicioni me Nismen. Pa kete koalicion ate e pret vend ii trete, rrjedhimisht nje humbje e thelle. Limaj, pas Thaçit e Veselit eshte lideri i vetem qe mbeshtetet nga elektorati i dy partive”, ka shkruar ai.

Sipas Kajtazit kushdo që e kundërshton këtë koalicion e nga frika për Limajn.

Kushdo qe e kundershton ne PDK kete koalicion e ka nga frika qe ka nga Limaj. Struktura e re e PDK-se, ajo qe njihet si ‘kullerat’ kane frike se ndikimi dhe vota qe do te marrin do tu garantojne ndikim periferik ne parti”, ka shkruar me tutje ai.

Të fundit

Të tjera nga rubrika