2.2 C
Pristina
E diel, 27 Nëntor, 2022
- Advertisement -

KaIoi në amshim në moshën 71-vjeçare aktori Enver Hyseni

Ka ndërruar jetë në moshën 71-vjeçare aktori i teatrit “Migjeni” në Shkodër, Enver Hyseni.

- Advertisement -

“Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të aktorit të mirënjohur të teatrit “Migjeni”, Enver Hyseni! Ngushëllimet tona të sinqerta shkojnë për familjen dhe komunitetin e artistëve! U prehsh në paqe, Enver Hyseni”, thuhet në njoftimin e teatrit “Migjeni”.

Homazhet zhvillohen nesër, më 30 tetor, nga ora 10 deri në 12, në hollin e teatrit “ Migjeni””, thuhet në njoftim.

Prej vitit 1975, Hyseni numëron role të shumta në teatër, por nuk kanë munguar as rolet e tij në filma./tvklan.al

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -