fbpx
-3.9 C
Pristina
E diel, 5 Shkurt, 2023

Kadyrov kërcënon Kievin: Caktoni vendin dhe kohën, do të vij t’ju ndëshkoj vetë

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Lideri i Çeçenisë, Ramzan Kadyrov, i tha Kievit se nuk kishte nevojë ta fusnin në listën e të kërkuarve, sepse, siç tha ai, do të vinte vetëm.

“Zotërinj, caktoni vendin dhe kohën, do të vij”. Unë do të vij për ju dhe do t’ju ndëshkoj për të gjitha krimet tuaja”, tha Kadyrov përmes një video të postuar në Telegram.

- Advertisement -

Ai shtoi se tashmë kishte qenë në Ukrainë disa herë.

Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU) e ka vendosur Kadyrov në listën e të kërkuarve për “ndërtim të një lufte agresive ose aksioni ushtarak agresiv”, i cili dënon me 10 deri në 15 vjet burg.

- Advertisement -

Të fundit

Qeveria e Serbisë i referohet saktë fqinjit në një komunikatë zyrtare: RepubIika e Kosovës

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq të enjten dhe të premtën u përball me pyetjet e deputetëve në Kuvendin e Serbisë...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -