8.1 C
Pristina
Friday, October 7, 2022
- Advertisement -

Ka vdekur aktori i serialit turk “Fatmagul”

Ka vdekur në moshën 67-vjeçare Civan Canova, një nga emrat më të njohur të kinemasë dhe serialeve turke.

Vdekjen e aktorit e ka bërë të ditur kolegia e tij Esra Dermancıoğlu, në rrjetet sociale.

- Advertisement -

“Shoku im, humbëm njeriun më të ngrohtë që më preku më shumë në këtë jetë. Ec në paqe, i dashuri im, ndoshta do të takohemi përsëri diku, ndonjëherë”, ka shkruar ajo, raporton Sonhaberler.

Kumru Tibet Aydın gjithashtu ndau në llogarinë e tij në rrjetet sociale, “Sapo humbëm vëllain tim të dashur. Lamtumirë, i shtrenjti im…”.

Civan Canova, në videon që ka shpërndarë së fundmi në llogarinë e saj në rrjetet sociale, ka deklaruar se i është shfaqur një sëmundje në mushkëri: “Lajmi që do t’ju jap nuk është i mirë, por ndihem i detyruar ta jap”.

- Advertisement -

Aktori ishte i njohur në serialet si: Karadayi, Paramparça, Fatmagül’ün Suçu Ne e të tjerë.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -