fbpx
9.8 C
Pristina
E enjte, 8 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Ka shtrenjtime, publikohet çmimi i derivateve për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka përcaktuar tavanin e çmimeve për shitjen e derivatave.

Sipas vendimit të MINT, çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 73 centë, i benzinës 1 euro e 41, derisa i gazit 72 centë.

- Advertisement -

Krahasuar me dje, çmimi i benzinës është shtrenjtuar për 1 cent.

Çmimet hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe vlejnë 24 orë.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -