16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Johnson viziton Zelenskyn në Ditën e Pavarësisë

Kryeministri britanik, Boris Johnson, ka arritur në kryeqytetin ukrainas, Kiev, teksa vendi po feston 31 vjetorin e pavarësisë, shkruan Sky News, përcjell Periskopi.

- Advertisement -

Në një mesazh në Twitter, Johnson tha se “çfarë ndodh në Ukrainë është me rëndësi për të gjithë” dhe se Mbretëria e Bashkuar “do të vazhdojë të qëndrojë pranë popullit ukrainas”.

“Ajo çfarë po ndodh në Ukrainë ka rëndësi për të gjithë ne. Kjo është arsyeja se pse sot erdha në Kiev. Kjo është arsyeja se pse Mbretëria e Bashkuar do të qëndrojë pranë miqve tanë ukrainas. Unë besoj se Ukraina mund dhe do ta fitojë këtë luftë”, shkruajti Johnson në Twitter

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -