4C
Pristina
20 Prill, 2021 - 09:36

Joe Biden urdhëron suImin e parë ushtarak si president i SHBA’së

Me urdhër të presidentit Joe Biden, Amerika suImoi mbrëmë lokacionet e grupimeve eks.tremiste të mbështetura nga Irani në Siri.

Lajmin e konfirmoi për mediat zëdhënësi i Departamentit të Mbrojtjes, John Kirby.

Goditjet u autorizuan në përgjigje të sulmeve të fundit kundër personelit amerikan dhe të koalicionit në Irak dhe kërc.ënimeve të vazhdueshme ndaj atij personeli”, tha ai.

Kjo goditje ishte si një mesazh nga administrata amerikane, por që ishte e kufizuar për mos të përshkallëzuar tensionet në rajon.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese