7.7 C
Pristina
E martë, 6 Dhjetor, 2022
- Advertisement -

Jo vetëm sot, sa do të zgjasë “eksperimenti” i Përparim Ramës me rrugët njëkahëshe

Sot ka nisur testimi i radhës i qarkores njëkahëshe brenda qendrës së qytetit të Prishtinës.

Testimi do të vazhdojë deri të dielën, por me të nisur ka shkaktuar kaos të madh në komunikacion.

- Advertisement -

Mëngjesin e sotëm është vërejtur tollovi e madhe në kryeqytet duke u krijuar shumë kolona veturash.

Komuna e Prishtinës iu ka bërë thirrje qytetarëve që të kenë durim përgjatë kësaj periudhe provuese të ndryshimit të qarkullimit me automjete, meqenëse qëllimi kryesor i gjithë procesit është zgjidhja afatgjate e lirimit të hapësirave të lëvizjes për këmbësorë sipas rekomandimeve të task forcës rrugore, si dhe lirimi i mbingarkesës së trafikut rrugor.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -