fbpx
0.8 C
Pristina
E shtunë, 28 Janar, 2023

Ja si rrihen amerikani dhe serbi

Duhet Lexuar

Në hokejin kanadez ndodhi një rrahje mes hokeistit amerikan dhe atij serb.

Milan Luçiq, hokeist kanadez me origjinë serbe, ka rënë në qendër të vëmendjes për shkak të sjelljes së pahijshme dhe konfrontimit fizik me amerikanin Ian Cole.

Hokeisti i Calgary pati një përIeshje të ashpër me lojtarin e Tampa Bay në periudhën e parë të këtij takimi interesant të NHL.

- Advertisement -

Konflikti verbal mes Luçiqit dhe Cole është kthyer përleshje fizike.

Luçiq u tërbua për shkak të një lëvizjeje të amerikanit, ndaj pas një konfIikti të shkurtër verbal, shpërtheu një sherr i ashpër.

Serbi me sjellje të pahijshme, ka hequr dorezat dhe ka sulmuar me grushte rivalin e tij.

Duke qenë se gjithçka ishte në përputhje me rregullat, gjyqtarët lejuan Iuftën.

- Advertisement -

Në fund, të dy lojtarët u pezulluan prej pesë minutash.

- Advertisement -

Të fundit

Baraliu mbështet fuqishëm Kurtin, tregon se çfarë i tha në katër sy: Unë jam ushtar i tij, ma ka hequr çdo dyshim!

Baraliu mbështet fuqishëm Kurtin, tregon se çfarë i tha në katër sy: Unë jam ushtar i tij, ma ka...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -