fbpx
0.3 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Ja deri ku arrin rrena e tyre: Serbi prezantohet si “Shaban Polluzha”, në gjuhën shqipe mbron të akuzuarin për krime lufte

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Publicisti Nexhmedin Spahiu, nëpërmjet një postimi në Facebook ka publikuar një video ku një qytetar serb para gazetarëve në Serbi mbron një të akuzuar për krime lufte duke u prezantuar si “Shaban Polluzha”.

Për më tepër, personi flet në gjuhën shqipe duke thënë se Trajkoviç është i pafajshëm.

- Advertisement -

Në fund gazetarët e pyesin për emrin dhe ai thotë se quhet “Shaban Polluzha”.

“Shihni propagandën e mediave serbe.

Një qytetar serb flet shqip e mbron të akuzuarin për krime lufte, Sladjan Trajković duke u prezantuar rrejshëm me emrin Shaban Polluzha”, shkruan Spahiu në prezantimin ne videos të cilën mund ta shihni më poshtë:

POSTIMI ME VIDEO KËTU

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Ramush Haradinaj: Krijimi i Asociacionit, rruga e vetme për të arritur tek marrëveshja finale

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj thotë se Prishtina nuk duhet të mbetet peng i Asociacionit...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -