8.1 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Iu ndal mikrofoni, Kurti nervozohet me Konjufcen dhe bën veprimin e papritur

- Advertisement -

Përderisa Kurti po fliste në Kuvend, konkretisht po i përgjigjej deputetes së PDK-së Ariana Shoshi-Musliu, në lidhje me marrëveshjen Kosovë-Serbi, e propozimit franko-gjerman, Kryeministrit ju ndal fjala.

- Advertisement -

Koha për Kryeministrin mbaroi, pikërisht kur po shpjegonte se sipas tij, propozimi frano-gjerman nuk është produkt i negocimit të tij me palën serbe e as me lehtësuesit e dialogut.

Shpjegimi i tij mbeti në gjysmë, kur mikrofoni u ndal. Kryeministri u kthye kah kryeparlamentari Konjufca me nervozizëm dhe nuk pranoi ta vazhdoj fjalën edhe pse Konjufca i tha regjisë, t’ja vazhdojë fjalën Kryeministrit.

- Advertisement -

Kujtojmë se kjo nuk është “përpIasja” e parë ndërmjet Kurtit e Konjufcës në Kuvend.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -