25.7 C
Pristina
Saturday, June 22, 2024

Ish-ushtari i UÇK-së kritikon ashpër Veliajn: Rugova është në zemrat e çdo shqiptari

- Advertisement -

Ish-ushtari i UÇK-së dhe aktivisti shqiptar në Amerikë, Uk Lushi, ka reaguar pasi Bashkia e Tiranës i ka ndryshuar emrin një segmenti të rrugës “Ibrahim Rugova.

- Advertisement -

Me anë të një statusi në Facebook, Lushi ka kritikuar ashpër Erion Veliajn, duke thënë se presidenti Rugova qëndron mbi politikat ditore.

- Advertisement -

“Ibrahim Rugova apo patriotë fjala vjen si Ernest Koliqi, bashkë me veprat e tyre, qëndrojnë mbi politikat ditore. Veprimtaria e përbashkuesve dhe kontribuesve të shqiptarizmës tejkalon kohët e politikanëve ditorë, tejkalon (ri)emërtimet e rrugëve, shkollave apo lagjeve. Shqiptarizma e figurave tona është në zemrat e çdo shqiptari të vërtetë dhe nuk ka politikan meskin që na e heq nga aty. Kot e keni, zemra nuk është ndarë dhe as do të ndahet ndonjëherë”, ka shkruar Lushi.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -