16.7 C
Pristina
Thursday, September 29, 2022
- Advertisement -

Ish ministri i Kurtit bën parajmërimin për Qeverinë Kurti: “Ashtu siç erdhën me vrap, ashtu dhe do të shkojnë”

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni, ka bërë një reagim në profilin e tij në ‘facebook”. Quni ka publikuar një fotografi, në të cilën shihen katër kalorës, e të cilëve deputeti i LDK-së ua ka dhënë epitetin e “kalorës të Qeverisë-kalorës të apokalipsit”, shkruan Gazeta Express.

- Advertisement -

Quni thotë se i pari ka paralajmëruar luftë, i dyti terr, i treti sëmundje dhe i fundit kërcënoi me ndalim të kafshatës së bukës, raporton Express. 

Deputeti nga Prizreni thotë se “ashtu siç erdhën, ashtu edhe do të shkojnë”, dhe shton se “prapë  do të ngrihemi”.

Reagimi i plotë i Qunit:

- Advertisement -

Ashtu siç erdhën me vrap, ashtu dhe do të shkojnë.

 Kalorësit e Qeverisë si kalorësit e apokalipsit

I pari paralajmëroi luftë.

- Advertisement -

I dyti terr.

I treti sëmundje e epidemi.

I fundit na kërcënoi me ndalim të kafshatës së bukës.

Ashtu siç erdhën me vrap, ashtu dhe do të shkojnë.

Në horizont do të shohim vetëm pluhurin mbrapa tyre, e ne, prapë do të ngrihemi.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -