-6.3 C
Pristina
18 Janar, 2021 - 04:17

Ish-kryetar i OVL-UÇK: Flakron Shala, shumë keq që s’ishe djal i UDB-ashi, por qëllove i çlirimtarit!

Ish-kryetari i OVL-UÇK, Faik Fazliu ka reaguar ashpër pas largimit të Flakron Shalës nga posto i konsullit në Pragë.

- Advertisement -

Flakron Haxhi Shala shume keq bre djalë qe nuk je djali i ndonje UDB-ashi po qellove djalë Çlirimtari ,edhe qysh more djal ti me u shkollu në përendim …mos e shaj babin tënd që ishte shqiptar dhe clirimtar …sepse për momentin ka filllu epoka e atyre qe çlirimtarët i duan vetëm në burgje e familjarët e tyre mundëesisht vetëm rrugëve”, ka shkruar ai në Facebook.

Ndryshe, u.d. presidentja Vjosa Osmani ka shfuqizuar katër dekrete për konsujt në Pragë, Lubjanë, Shkup e Tiranë.

Konsujt e shkarkuar janë: Flakron Shala, konsull në Pragë, Blendi Kilaj, konsull në Lubjanë, Lindon Kqira konsull në Shkup dhe Halim Krasniqi konsull në Tiranë.

Të fundit

Të tjera nga rubrika