fbpx
-0.6 C
Pristina
E hënë, 30 Janar, 2023

Ish-deputeti i Kosovës dorëhiqet nga LDK-ja

- Advertisement -

Duhet Lexuar

Ish-kryetari i Ferizajt, Adem Salihaj ka dhënë dorëheqje nga LDK-ja.

Ai ka thënë se 18 vjet ka qenë në krye të LDK-së dega në Ferizaj.

Adem Salihaj thotë se tash e tutje do t’i përkushtohet familjes dhe shkrimeve, duke ua lënë angazhimin gjeneratave të reja.

- Advertisement -

“Të dashur veprimtarë, sot kemi ardhur në një moment kur unë dua ta përfundoj periudhën e angazhimit partiak dhe të marrin përgjegjësi gjeneratat e reja, ta vazhdojnë punën dhe aktivitetin në LDK. Shpresoj se do të gjenden njerëz që do ta vazhdojnë vizionin rugovian dhe frymën e lirisë, pavarësisë dhe demokracisë, tri shtyllat kryesore dhe tri vlerat më të mëdha të partisë sonë, të vendosura nga Presidenti Rugova. Unë dëshiroj që, tash e tutje, t’i përkushtohem familjes dhe shkrimeve”, thuhet në shkrimin e tij.

- Advertisement -

Të fundit

Ish-kryeministri britanik: Putin më kërcënoi me suIme

“Për një suIm raketor na mjafton një minutë”. Kjo fjali, sipas ish-kryeministrit britanik Boris Johnson, i është thënë gjatë...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -