11 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Ish-bashkëIuftëtari i Zahir Pajazitit ka dyshime se mësuesja Refiqe është veterane e rrejshme

Ish-bashkëIuftëtari i Zahir Pajazitit, Avni Ajeti, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se mësimdhënësja Refiqe Hamiti, e cila posedon librezën e veteranit të Iuftës, nuk ka qenë ushtare e UÇK-së.

Sipas Ajetit, Hamiti është “veterane e rrejshme”. Ai po ashtu ka thënë se ka siguruar edhe shumë libreza të keqpërdoruesve në emrin e UÇK-së.

- Advertisement -

Sipas librezës që posedon Hamiti, thuhet se ajo ka qenë pjesë e Zonës Operative të Llapit, Brigada 151 Zahir Pajazit.

Ajeti ka qenë bashkëIuftëtar i Zahir Pajazitit në këtë zonë.

Hamiti është edhe pjesë e strukturave të Vetëvendosjes.

- Advertisement -

Postimi i plotë i Ajetit në Facebook:

Shume mbete me dite ku ka qen kjo ushtare e UÇK se , kushe e ka ba veterane , dhe ne vazhdime do ti publikoj edhe disa tjera ndoshta edhe me 1mi copa pasi i kam siguru edhe shume librezq te keqëperdoruesve ne emrin e UÇK se.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -