16.1 C
Pristina
Wednesday, October 5, 2022
- Advertisement -

Ish ambasadori i Kosovës: Madhërimi i Perandorisë Osmane është madhërim i robërisë tonë

Nga Lulzim Peci

- Advertisement -

Madherimi i Perandorise Otomane se kinse shqiptaret kane qene te privilegjuar dhe se i ka shpetuar nga asimilimi, propagimi i envero dhe jugo nostalgjise, kur diktatura dhe shtypja propagohen si emancipuese, jane defekte te renda ne trajtimin e te kaluares se popullit shqiptar!

Madherimi i roberise, tregon se ne ende nuk jemi te cliruar mentalisht, edhe pse jetojme ne vende te lira! Nuancat ne dallimet ne mes roberive te cilat i kemi perjetuar si popull, nuk i bene asnjeren prej tyre te mira.

Edhe nje gje per fund, liria pa demokraci eshte vetem nje fatamorgane ne mes te shkretetires dhe asgje me shume. Kjo vlene edhe per ditet e sotme!

- Advertisement -

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -