17.5 C
Pristina
20 Shtator, 2020 - 12:44

Ish-ambasadori alarmon: Sjellja e Serbisë ndaj Kosovës, kështu bënte edhe Millosheviqi – kjo është zgjidhja e vetme!

Ish–ambasadori i Kosovës në Suedi, Lulzim Peci, ka thënë se Serbia është duke bërë hajgare me marrëveshjen e Uashingtonit, si në raport me Kosovën ashtu edhe me teknologjinë kineze të 5G-së.

Peci përmes një shkrimi të publikuar në llogarinë e tij në Facebook, thotë se kjo sjellje e Serbisë nuk dallon me atë se cfarë bënte Millosheviqi gjatë viteve të 90’ta.

Tutje, ish-ambasadori shpjegon se zgjidhja me efektive është që SHBA-të të shtyjnë përpara anëtarësimin e Kosovës në NATO.

Ja shkrimi:

Serbia ashiqare po bënë hajgare me marrëveshjen e Uashingtonit, si në raport me Kosovën ashtu edhe me teknologjinë kineze të 5G-së.

Me këtë po tregon se sjellja e saj në mos-respektimin e marrëveshjeve nuk ka fort dallim me atë se çfarë bënte Millosheviqi gjatë viteve të 90’ta. Me këtë Vuçiq &Co janë haptas duke e sfiduar kredibilitetin e SHBA-ve. Le të shohim edhe sa do t’i shitet kjo lojë!

Prandaj, zgjidhja me efektive është që SHBA-të të shtyjnë përpara anëtarësimin e Kosovës në NATO. Me këtë do të paralizohet Serbia revizioniste së bashku me ndikimin e patronëve të saj në regjion! Kosova im

Të fundit

Spanja një ndër 5 shtetet e Europës që nuk njeh shtetin e Kosovës Ja sa vullnetar shqiptarë luftuan për shlirimin e Spanjës

Vullnetarët shqiptarë të Luftës së Spanjes kanë qenë:Asim Vokshi, Daut Muço Podgorani. Emrush Myftari, Emin Agolli, Fehmi Muço , Faik Dardha, Hamdi Kolonja, Hulusi...

Edi Rama në televizionin Grek: S’ka marrëveshje me ju, krenar që jam mik me Erdoganin

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për televizionin grek “Mega” foli për çështjen e detit me Greqinë. Rama tha se nga Italia dhe Egjipti, në...

Paralajmërimi i frikshëm i Trump: Po ndalojmë vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump në një kampanjë në Karolinën Veriore tha se ai mund të jetë i i kualifikuar për ta fituar çmimin...

Albërije Hadërgjonaj në zi, humbi njeriun e shtrenjtë dhe të dashur: Më iku drita e syve!

Albërije Hadërgjonaj po kalon një moment vërtetë shumë të vështirë, pasi ka humbur një person shumë të dashur. Kushëriri i saj është ndarë nga jeta,...

Të tjera nga rubrika

Spanja një ndër 5 shtetet e Europës që nuk njeh shtetin e Kosovës Ja sa vullnetar shqiptarë luftuan për shlirimin e Spanjës

Vullnetarët shqiptarë të Luftës së Spanjes kanë qenë:Asim Vokshi, Daut Muço Podgorani. Emrush Myftari, Emin Agolli, Fehmi Muço , Faik Dardha, Hamdi Kolonja, Hulusi...

Edi Rama në televizionin Grek: S’ka marrëveshje me ju, krenar që jam mik me Erdoganin

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për televizionin grek “Mega” foli për çështjen e detit me Greqinë. Rama tha se nga Italia dhe Egjipti, në...

Paralajmërimi i frikshëm i Trump: Po ndalojmë vrasjet masive mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump në një kampanjë në Karolinën Veriore tha se ai mund të jetë i i kualifikuar për ta fituar çmimin...

Albërije Hadërgjonaj në zi, humbi njeriun e shtrenjtë dhe të dashur: Më iku drita e syve!

Albërije Hadërgjonaj po kalon një moment vërtetë shumë të vështirë, pasi ka humbur një person shumë të dashur. Kushëriri i saj është ndarë nga jeta,...