25.7 C
Pristina
23 Qershor, 2021 - 23:16

Ia publikuan videon duke rrezikuar qytetarët, 02-shit i shkon dënimi 150 euro në shtëpi

Policia e Kosovës ka gjobitur një shofer të veturës “Opel Astra”, i cili në rrugën Prishtinë-Mitrovicë, ka tejkaluar automjetet e tjera në mënyrë të rrezikshme.

Shoferi në fjalë është dënuar pas publikimit të rastit të tij në media.

Policia e Kosovës përmes videos të publikuar në mediat online ka pranuar informatën se më datë 10.06.2021 një pjesëmarrës në trafik, në rrugën nacionale Prishtinë- Mitrovicë ka kryer kundërvajtje rrugore duke bërë tejkalim në vijën e plotë si dhe në rrugë kanë qenë duke u zhvilluar punime.

Njësiti policor menjëherë ka ndërmarr veprimet e nevojshme për identifikimin e saktë të kundërvajtësit, me ç’rast edhe i është shqiptuar tiketa sipas ligjit mbi kundërvajtjet në trafik”, thekson njoftimi i Policisë.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese