7.5 C
Pristina
24 Shtator, 2021 - 01:52

I verbër prej 20 vitesh, burrit i kthehet shikimi 100% pasi e përplas makina

jë burrë që ishte i verbër për më shumë se 20 vjet, thuhet se ka rifituar shikimin pasi u godit nga një makinë, teksa ishte duke ecur në vijat e bardha. Janusz Goraj thotë se arriti të shihte si duhet dy javë pas aks identit.

Goraj, nga Gorzow Wielkopoliski i Polonisë, humbi shikimin në një moshë fare të re si pasojë e një reaksioni alergjik. Ai fillimisht dëmtoi retinën në syrin e tij të djathtë ndërsa me anë të syrit tjetër, ai mundte të shikonte vetëm forma dhe dritë.

Edhe pse aksi denti që ai u përfshi ndodhi në vitin 2018, Goraj u intervistua së fundmi nga media polake “Polsat News”, ku tha se shikimi i tij ka qenë i përsosur në të gjithë kohën pas aks identit të pësuar.

Ai tha:

UNË RASHË NË KAPAKUN E MAKINËS QË MË AKS IDENTOI, GODITA KOKËN DHE MË PAS RRËSHQITA DHE RASHË NË RRUGË.”
Jansuz u dërgua në spitalin e Pavarur Provincial Publik për t’iu nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale për të kuruar pl agët e marra si pasojë e aksi dentit.

Zëdhënësja e Spitalit ku u kurua Goraj, Agnieszka Wiskniewska u shpreh për mediat lokale:

NË NJË MOSHË TË CAKTUAR THYERJE TË TILLA NUK KUROHEN ME LEHTËSI, KËSHTU QË AI U DETYRUA TË SHTROHEJ NË SPITAL”.
Pla gët e Janusz u shëruan mjaft shpejt, por mjekët mbetën të shokuar, kur burrit iu rikthye shikimi. Tashmë, Jansuz Gorja i cili punon si roje sigurie pranë spitalit ku u trajtua, nuk ka nevojë për syzet e tij të vjetra, pasi shikimi i tij është rikthyer i plotë sikurse dhe në fëmijëri.

Të fundit

Të tjera nga rubrika

Hapësirë reklamuese