18.7 C
Pristina
Tuesday, May 21, 2024

I takon besimit të krishterë, Pal Lekaj tregon pse i agjëron tri ditë Ramazan

- Advertisement -

Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, tha se agjëron ditë të caktuara në Ramazan për t’u solidarizuar me myslimanët, ani pse i takon besimit të krishterë.

- Advertisement -

Ai në një intervistë që e ka shpërndarë në Tik Tok, Gazeta Demos, shprehet:

“Pse agjëroj ditë të muajit të shenjtë të Ramazanit, dua të tregoj që jemi një komb, një gjuhë, një flamur dhe kemi tri besime, respektojmë besimet e njëri-tjetrit, solidarizohemi dhe nuk na dallon agsjë”.

- Advertisement -

“Nuk e bëj këtë për politikë, por e bëj me ndjenjat më të mira për njerëzit myslimanë”.

“Ditën e parë, është nata e madhe e Kadrit dhe ditën e fundit të Ramazanit”, tha Lekaj se i agjëron.

“Ndihem shumë lehtë, mirë, tentoj të mos gaboj diçka kur agjëroj”, tha ai.

- Advertisement -

Video e plotë, KËTU.

- Advertisement -
Lajmet e fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -