fbpx
0.3 C
Pristina
E shtunë, 28 Janar, 2023

I përhumbur duke luajtur shah, Vuçiq publikon fotografi derisa Kurti është në takim me Borellin

Duhet Lexuar

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka postuar një fotografi në profilin e tij në Instagram teksa negociatat janë duke vazhduar në Bruksel.

“Derisa presim përfundimin e dypalëshit Prishtinë-Bruksel”, ka shkruar Vuçiq në përshkrimin e fotografisë në të cilën shihet duke luajtur shah.

Kujtojmë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë dje gjatë një paraqitje të ftuar në TV PRVA se nëse nesër nuk arrihet një marrëveshje, mund të lindë “ferri në fushë”.

- Advertisement -

“Sepse Policia Speciale e Kosovës nuk ka çfarë të kërkojë në veri të Kosovës. Serbia do të jetë me popullin e saj. Serbët do t’i ruajnë vatrat e tyre”, ka thënë Vuçiq dhe i pyetur nëse kjo do të thotë se mund të ketë luftë, ai është përgjigjur:

“Shpresoj që të mos ndodhë, por nuk varet më nga ne”. “Ne bëmë gjithçka për ta shmangur këtë”, tha ai.

- Advertisement -

Të fundit

Vijojnë suImet në SHBA, tre të vrarë

Tre persona u vranë dhe katër të tjerë u plagosën nga të shtënat me armë në Kaliforni të shtunën...
- Advertisement -

Më shumë

- Advertisement -