29.8 C
Pristina
Wednesday, August 17, 2022
- Advertisement -

“I kanë mbetur vetëm dy vite jetë”, inteligjenca ukrainase zbulon sëmundjet që po ia merr jetën e Putinit

“Vladimir Putin ka më pak se dy vite jetë pasi ai vuan nga disa sëmundje të rënda”.

Kjo është deklarata shokuese që ka bërë së fundmi kreu i shërbimit të inteligjencës ukrainase, sipas Daily Mail.

- Advertisement -

Gjenerali Kyrylo Budanov tha se spiunët e Kievit që hynë në Kremlin i bënë pretendimet bazuar në inteligjencën njerëzore. Budanov shtoi: “Putini nuk ka një jetë të gjatë”.

Shëndeti i Putinit ka qenë subjekt i thashethemeve të ashpra prej muajsh, duke u përshkallëzuar pasi ai u fotografua duke u mbajtur te tavolina gjatë një takimi me ministrin e mbrojtjes Sergei Shoigu. Qëndrimi i dobët i Putinit dhe fytyra e qafa në dukje të fryra ndezën spekulime për shëndetin e liderit, i cili thuhet se është përkeqësuar që nga pushtimi i Ukrainës.

Udhëheqësi i Kremlinit u pretendua në prill se kishte nevojë për një operacion urgjent prej kancerit. Putin gjithashtu thuhet se vuan nga Parkinson dhe ‘simptomat skizofrenike’, sipas burimeve të Kremlinit.

- Advertisement -

Ndërkohë, kolegu i King’s College në Londër, Michael Clarke, i tha Sky Neës këtë muaj: “Më 7 tetor ai do të jetë 70 vjeç. Ai dihet se përdor shumë Botox-in. Ai lëviz me mjekë, dihet se ka një ekip të vogël mjekësh që nuk janë kurrë larg, dhe thuhet se ai i cakton takimet në intervale të shpeshta për të shkuar dhe konsultuar me dikë.

Unë dyshoj se ai është vetëm një hipokondriak, për të qenë i sinqertë”. Një oficer i FSB-së e përshkroi gjithashtu gjendjen e presidentit rus si një formë të rëndë të kancerit që përparon me shpejtësi, pasi spekulimet u shtuan se Putini vuante nga një formë e sëmundjes së rëndë në mes të pushtimit të Ukrainës.

- Advertisement -
Të fundit
- Advertisement -
Lajme të lidhura
- Advertisement -